Gdzie kupić dokumenty kolekcjonerskie na poliwęglanie - kompletny przewodnik

Rynek dokumentów kolekcjonerskich w tym roku jest bardzo ruchliwy. Poziom najlepszych dokumentów kolekcjonerskich uzyskał poziom perfekcyjny. Jednak rynek jest zalany produktami o zróżnicowanej jakości, a różnice w cenie potrafią być istotne. Dlatego koniecznie warto zweryfikować opinie przed zakupem!

Poliwęglan to taki sprytny plastik, który jest niesamowicie odporny. Dokumenty zrobione są na poliwęglanu, czyli oryginalnym materiale z którego produkuje się prawdziwe dokumenty. Poliwęglan to specjalny materiał, który jest twardszy od typowego PCV, trudniej się gnie, słabiej podatny na zimno.

Wszystkie dane personalne na wysokiej jakości dokumentach kolekcjonerskich muszą być robione za pomocą grawerowania laserowego, a nie standardowego druku. Warto przeznaczyć trochę więcej, ale posiadać dokument, który nie zniszczy się po miesiącu.

Grawerowanie laserowe powoduje lekką wypukłość tekstu, którą da się poczuć opuszkami palców. Co więcej, pod pewnym kątem grawerowane elementy wykazują przeważnie subtelnie srebrny odblask, który jest niemożliwy do osiągnięcia przy wykorzystaniu zwykłego druku. Autentyczne dokumenty identyfikacyjne posiadają elementy zauważalne wyłącznie w świetle ultrafioletowym. Po skierowaniu światła na dokumentu taką lampą, powinny ujawnić się ekstra elementy, takie jak symbole, napisy czy wzory, które są niezauważalne w standardowym świetle.

dokumenty kolekconerskie

W zależności od charakteru dokumentu potrafią to być: "Tłoczenie" na miniaturze fotografii, Znaki Braille'a, Tłoczone imiona i nazwiska, Relief na elementach graficznych. Dobry dowód kolekcjonerski musi mieć: Elementy wyczuwalne (np. tłoczenie na miniaturze zdjęcia). Do najważniejszych zabezpieczeń tego rodzaju należą: Farba OVI (Optically Variable Ink) - modyfikuje kolor w funkcji od kąta patrzenia. Kinegram - hologramowy element bezpieczeństwa, Elementy MLI/CLI (Multiple/Changeable Laser Image) - zmienne laserowo obrazy, Relief - wyczuwalne dotykiem wgłębienia lub wypukłości. W premium dokumentach kolekcjonerskich reprodukcja kolorów ma wynosić niemal 100% identyczności z oryginałem. Tanie podróbki albo w wcale nie posiadają nadruku UV, albo jest on wyprodukowany niedbale.

W naszym prawie jazdy czy dowodzie osobistym specjalnym elementem jest okienko zawierające oznaczenie PL lub datę obowiązywania. To jeden z bardziej wymagających do zrobienia elementów, dlatego wiele słabych dokumentów kolekcjonerskich albo w wcale go nie ma, albo jest on wykonany w metodę prosty, bez efektu 3D. Wszystkie elementy - od surowca bazowego, przez grawer, po zabezpieczenia optyczne - mają ze sobą harmonizować i budować jednolitą kompozycję. Duży asortyment dostępnych możliwości wymaga od nabywcy znacznej wiedzy na temat jakości wykonania. Nadmiernie nieważkie lub zbyt cienkie dokumenty to sygnał, że producent oszczędzał na materiale.

Ostatnią, ale nie gorzej znaczącą cechą najwyższej jakości dokumentów kolekcjonerskich, jest szansa ich sprawdzenia przed zakupem. Warto poczekać 24 godziny dłużej, ale uzyskać fotografie gotowego dokumentu, przed tym jak zostanie wysłany. Przedstawione 10 cech to fundamentalne kryteria, które pozwolą Ci rozróżnić rzeczywiście premium produkt od taniego imitacji. Lepiej kupić jeden, ale porządny dokument, zamiast parę kiepskiej klasy.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *